Martin Vlachynský - Odvod pre reťazce vyjde priemernú rodinu 40 eur ročne (Braňo Závodský Naživo)
17:10

Martin Vlachynský - Odvod pre reťazce vyjde priemernú rodinu 40 eur ročne (Braňo Závodský Naživo)

25.02.2019
Potraviny v obchodoch nám dražejú. Podľa niektorých analýz je rast cien najvyšší za posledných 15 rokov. Keď SNS presadila mimoriadny 2,5 percentný odvod pre reťazce sľubovala, že sa to na cenách potravín nijako neprejaví. Ministerstvo financií vidí len malý vplyv. Ekonómovia ale hovoria, že sa potravinová daň – teda osobitný odvod pre obchodné reťazce prejavil v plnej sile. O koľko zdraželi potraviny a koľko z toho má na svedomí odvod reťazcov? Ako analytici čísla vypočítali a koľko si za potraviny priplatí priemerná rodina? Prečo sa o náš odvod zaujíma aj Európska komisia, ktorá ho chce podľa obchodníkov zrušiť? Braňo Závodský sa rozprával s ekonómom Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) Martinom Vlachynským. Celý článok: https://www.expres.sk/174091/odvod-pre-retazce-vyjde-podla-analytika-priemernu-rodinu-40-eur-rocne/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.