Nižšia DPH pre gastro by sa neprejavila zlacňovaním, ale výrazne by pomohla zdecimovanému sektoru
34:52

Nižšia DPH pre gastro by sa neprejavila zlacňovaním, ale výrazne by pomohla zdecimovanému sektoru

20.01.2022
Vlny pandémie a inflácie nám zdražujú život, ceny v obchodoch prudko stúpajú. Poliaci sa rozhodli ísť cenou dočasnej nulovej DPH na potraviny, Maďari ceny potravín regulujú. Nižšiu DPH pre gastro sľuboval aj minister financií vo svojej daňovej reforme. Akú DPH žiada covidom postihnuté gastro a potravinári? Aké možnosti má vláda a čo navrhuje opozícia? Braňo Závodský sa rozprával s Michalom Kičom z Asociácie hotelov a reštaurácií SR, šéfkou Potravinárskej komory Slovenska Janou Venhartovou a poslancami parlamentu Jarmilou Halgašovou a Richardom Tkáčom.

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.