Jakub Kapuš - Súčasťou misie na Mars je výroba kyslíka, ktorá bude dôležitá pre ďalšie misie
35:16

Jakub Kapuš - Súčasťou misie na Mars je výroba kyslíka, ktorá bude dôležitá pre ďalšie misie

22.02.2021
Ľudstvo je zas o kúsok vpred v dobývaní vesmíru. Šesť mesiacov cesty vesmírom a sonda Perseverance už posiela fotografie z Marsu. Na červenej planéte bude pátrať po stopách života. Sonda má už teraz viacero prvenstiev, nahráva aj zvuk a so sebou nesie aj helikoptéru. Čo všetko vedci od tejto misie očakávajú? Ako môže vyzerať kolonizácia Marsu a vesmíru v najbližších rokoch? A kedy Slovensko vypustí ďalšiu družicu? Braňo Závodský sa rozprával s astrobiologičkou Michaelou Musilovou a predsedom Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity Jakubom Kapušom. Celý článok: https://www.expres.sk/242859/jakub-kapus-sucastou-misie-na-mars-je-vyroba-kyslika-ktora-bude-dolezita-pre-dalsie-misie/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.