
P. Stano: V čerpaní eurofondov zostávame pod priemerom EÚ. Preberme sa, dostávame veľa peňazí
Za 22 rokov v Európskej únie Slovensko dostalo takmer 26 miliárd eur v eurofondoch. Problém je však, že ich podľa Najvyššieho kontrolného úradu nevieme investovať tak, aby sme skutočne krajine a našich regiónom pomohli. A to napriek tomu, že peniaze z eurofondov tvorili až 80 % našich všetkých verejných investícií.
Prečo teda nedokážeme z miliardových eurofondov riešiť naše regionálne rozdiely? Prečo sú eurofondy takou obrovskou časťou našich štátnych investícií a čo urobíme, keď už nebudeme len ich čistým prijímateľom?
Dostane Slovensko ešte nejaké peniaze z Európskeho mierového nástroja za darované zbrane na Ukrajinu? A prečo minister obrany Kaliňák hovorí, že to bude ešte veľký škandál? A ako je dnes Ukrajina pripravená na prípadné členstvo v únii? Ktoré z kandidátskych štátov sú na tom najlepšie a kedy Úniu čaká ďalšie rozširovanie?
Braňo Závodský sa rozprával s vedúcim zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Petrom Stanom.
Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.