Anna Brinkáčová - V školských jedálňach je pre „bezplatné obedy“ chaos
20:56

Anna Brinkáčová - V školských jedálňach je pre „bezplatné obedy“ chaos

05.09.2019
Vedúca školskej jedálne približuje, že im chýbajú informácie a pribudlo množstvo papierovačiek. Obedy zadarmo nie sú zadarmo. Sú to obedy s dotáciou. 1,20 € pre jedno dieťa, na jedno jedlo. Pred školskými jedálňami sú nervózni rodičia, ktorí často netušia, čo majú robiť a ako to celé funguje. Nervózni sú aj v samosprávach, ktoré musia financovať nákupy nových zariadení a problémy majú aj jedálne, pretože im pribudli papierovačky a chýba personál. Ako to vyzerá na začiatku školského roka, od ktorého majú mať všetky deti na základných školách obedy zadarmo? Prečo musia za obedy zadarmo platiť? Za čo vlastne platia a čo všetko dokáže pokryť štátny príspevok? Prečo jedálne hovoria, že 1,20 € nestačí? Braňo Závodský sa rozprával s vedúcou súkromnej školskej jedálne v bratislavskom Ružinove Annou Brinkáčovou.

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.