M. Macháčová - Keby v ambulanciách nesedeli všeobecní lekári na dôchodku... (Braňo Závodský Naživo)
22:31

M. Macháčová - Keby v ambulanciách nesedeli všeobecní lekári na dôchodku... (Braňo Závodský Naživo)

25.06.2019
Praktickí lekári hovoria o kríze a varujú pred kolapsom. Zhruba dvetisíc ambulancií sa obáva, či dokážu pacientom zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a sťažujú sa na slabé odmeňovanie. Rokovania so štátnou zdravotkou sú na bode mrazu. Čo to vlastne znamená, čo žiadajú lekári a ich ambulancie? Ako na to doplatia pacienti a prečo sú stále poslední tí, ktorí majú byť prví? Na Slovensku sa stretnú dve tisícky rodinných a všeobecných lekárov, konferencia globálnej úrovne má riešiť ľudskú stránku medicíny. Ako má vyzerať správny prístup praktického lekára? Čo od neho očakávame a čo nám je schopný poskytnúť? Braňo Závodský sa rozprával s viceprezidentkou Slovenskej spoločnosti všeobecných praktických lekárov Michaelou Macháčovou. Celý článok: https://www.expres.sk/186970/keby-v-ambulanciach-nesedeli-vseobecni-lekari-na-dochodku-system-by-skolaboval/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.