Bánovecká knižnica

Bánovecká knižnica

Tak ako ľudskú múdrosť a zručnosť nachádzame v remeslách, je obsiahnutá aj v básňach, v románoch, rozprávkach, v krásnych príbehoch, ktoré sú obrazom nášho sveta. Šťastím pre nás je, že túto múdrosť a krásu môžeme objavovať v knihách.

Podcast Bánovecká knižnica je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (10 epizód)

30:00
  
05.10.2021

#4 Lyrik – Je rap tiež poézia?

Raper a spevák, autor zbierky poézie Naničhodný poet, moderátor a performer Lyrik H nám prezradí, aký má vzťah k povinnej literatúre. Čo je to poézia a či je rap tiež poézia. 
29:48
  
13.09.2021

#3 Braňo Jobus – Príbehy vysnívam, prežijem a potom zapisujem

Spevák a spisovateľ Branko Jobus prezradí, ako vznikajú jeho knihy a tiež to, či svojim deťom rozprávky číta alebo si ich rovno vymýšľa. V živote si plní svoje sny a potom o svojich zážitkoch píše knihy. Kedy na nás pôsobí poézia blahodárne? 
29:53
  
06.09.2021

#2 Katarzia – V detstve som bola angažovaná recitátorka

Speváčka Katarzia nám porozpráva o svojom vzťahu k poézii, o tom, ako ovplyvňovala a ovplyvňuje jej osobný život a tvorbu. Tiež sa dozvieme, či je text piesne básňou a či je milovníčkou realizmu alebo romantizmu. 
30:00
  
30.08.2021

#1 Lukáš Latinák – Príbeh o červenej čiapočke ako ho nepoznáte

Prvý podcast s Lukášom Latinákom. Herec Lukáš Latinák nám rozoberie  tajomstvo rozprávky o Červenej čiapočke. Zamyslí sa nad tým, či je povinná literatúra príjemná a kde všade by sme mohli nájsť poéziu. Ako mu chutí poézia a ako ju približuje ostatným ľuďom. 
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.