#7 Táňa Pauhofová: Cieľom herca by mala byť maximálna miera pravdivosti
Ako sa herec dostáva do postavy? Prečo herec Daniel Day-Lewis začal vídavať svojho mrtvého otca? Aký je rozdiel medzi zahraničnou a lokálnou produkciou? Ako veľmi dokáže kostým dotvoriť herecký výkon? Ako súvisia barle a hrby s kvalitou hereckej práce? Je realisticke stvárnenie postavy automaticky pravdivé?
Herecká kariéra Táni Pauhofovej siaha ešte do detských čias, kedy ako 10-ročná účinkovala v televíznom seriály Škriatok. Pod prísnejšou výchovou rodičov však rozmýšľala skôr o práci súdnej lekárky či plastickej chirurgičky. Avšak cez rozhlas a dabing sa dostala k divadlu, filmu a dnes je jednou z najobsadzovanejších herečiek. Jej bohatú kariéru tvoria tituly rôznorodých žánrov - rozprávky, historické filmy, romantické komédie, či drámy. Za všetky spomeňme napríklad filmy Vlny, Všetko alebo nič, Toman, Lída Baarová, seriály Bez vedomia, Mária Terézia, Terapia, či miniséria Horiaci ker. Je typ herečky, ktorá potrebuje vnútorne prežívať postavu, čo stojí mnoho fyzických aj mentálnych síl. Preto dáva veľký dôraz na dôkladnú prípravu a aj psychohygienu.
Moderujú Pavol Čižmár a Michal Pusztay Autorom projektu je SHAPE Production s.r.o.
Podcast AUDIOVIZUÁLNE je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.