#018 — Cirkev online II.
38:02

#018 — Cirkev online II.

07.04.2021
Kostoly sú zavreté, počas lockdownu sa spoločenstvá nemôžu stretnúť. Ako napriek obmedzeniam môže cirkev aj počas pandémie plniť svoju misiu pri zvestovaní evanjelia a výchove nasledovníkov Pána Ježiša Krista? Naši dnešní hostia sú z rôzneho prostredia (mestečko, kopanice, dedina a veľkomesto) a každý z nich volí aj niečím špecifickú formu oslovovania ľudí. Našich hostí sa budeme pýtať: Prečo ste sa rozhodli pôsobiť aj v online priestore? Aké príležitosti a výzvy prináša online pôsobenie? Čo z toho, čo ste sa doteraz naučili, by ste chceli zachovať a pokračovať v tom aj v čase, keď sa obmedzenia skončia? Anna Činčuráková Tipulová pôsobí spolu  s manželom Ľubošom ako farárka v Starej Turej a vychovávajú 5 detí. Je aktívna v službe ženám a to aj v online priestore. Rada píše, bloguje a teraz už aj nahráva tematické videá. Jakub Ferko je mladým kaplánom v Kukovej. Deti a dorastenci, pre ktorých pripravuje videá, ho nazvali youtuberom. Jeho videá sú hravé, veselé a snaží sa cez ne priblížiť nielen mladým základné prvky kresťanskej viery. Stanislav Kocka je jedným z farárov v metropole východu — Košiciach. Je zároveň vedúcim Modlitebného spoločenstva. Túži prinášať evanjelium všetkým generáciám spôsobom, ktorý je zrozumiteľný, praktický a aplikovateľný. Prevažná forma jeho služby online má podobu živých streamov cez sociálne siete.

Podcast Audio | CHCEMVIAC — Viac ako dáva tento svet… je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.