Využi svoj čas múdro
02:01

Využi svoj čas múdro

19.05.2018
„Veď neviete, čo bude zajtra s vaším životom; ste para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne.“ (Jk 4:14) Boha nič neprekvapí. Všetko sa deje podľa plánu a Boh chce, aby si bol súčasťou toho plánu. Aj diabol má pre svet plán. Boh má plán aj diabol má plán, a ty sa budeš musieť rozhodnúť, do ktorého plánu chceš patriť. Písmo hovorí, že Boh nám umožňuje žiť o čosi viac ako 70 rokov. Prvých pätnásť strávime v detstve a ranej puberte. Dvadsať rokov strávime v posteli, a počas posledných piatich nám fyzické obmedzenia začnú okliešťovať naše aktivity. To nám necháva asi tridsať rokov, ktoré prežijeme ako dospelí. Keď odpočítame čas, ktorý trávime tým, že jeme, alebo že si robíme poriadok v daniach, už nám ostáva len možno pätnásť rokov. Teraz si predstav, že sedem z týchto rokov strávime pozeraním televízie. To nám už ostáva len sedem alebo osem rokov. Času nemáme veľa! Času, ktorý môžeme odovzdať Bohu, investovať do kreatívnych vecí či do záchrany našich blížnych pre Krista, nemáme veľa! Modlitba dňa Každú hodinu každého dňa, ktorý mi ostáva z tohto pozemského života, chcem stráviť tým, že Ti budem slúžiť, drahý Pane. Odpusť mi, že často trávim čas zbytočnosťami.

Podcast Audio | CHCEMVIAC — Viac ako dáva tento svet… je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.