Buď dobrým správcom
01:47

Buď dobrým správcom

27.07.2019
„Vykupujte čas… “ (Ef 5:16) Sme správcami svojho času. Boh udelil každému jednému z nás malý „kúsok večnosti“ nazývanej čas. Tieto zlaté chvíle príležitostí nám boli rozdelené, aby sme ich využili a aby boli na Božiu slávu. Ak ich využívame múdro, Božia všemohúca ruka ich vpletie do plátna večnosti. Henry Thoreau varoval: „Nemôžeš zabiť čas bez toho, aby si nespôsobil ujmu večnosti.“ „Ten, kto nemá víziu večnosti,“  povedal Carlyle, „si čas neuchráni. Iba jeden život, ktorý skoro uplynie, avšak práca pre Krista nikdy navždy nezmizne.“ To je pocit každého človeka, ktorý túži byť dobrým správcom svojho času. Bol nám zverený malý úsek zásadného času. Ak ho investujeme múdro, večnosť nám vráti dividendy. Modlitba dňa Zbav ma mojej prokrastinujúcej prirodzenosti — aké jednoduché je strácať čas. Chcem byť schopný zanechať dedičstvo času stráveného pre Teba, Pane, pretože to je večné.

Podcast Audio | CHCEMVIAC — Viac ako dáva tento svet… je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.