Prečo sa oplatí zadržiavať dažďovú vodu? Odpoveď z Košíc vás inšpiruje
Dážď, ktorý sa v minulosti prirodzene dostával na zem a pôdu, dnes padá čoraz viac na strechy, cesty a parkoviská. Odtiaľ odteká do kanalizácie, čo robí z tejto vody odpad. V zastavaných mestách to pridáva k vysušovaniu pôdy, úbytku živočíchov a prehrievaniu v lete. Je to komplexný problém, ktorý na východnom Slovensku už 5 rokov úspešne rieši Dobrovoľnícke centrum Košického kraja.
Prečo je táto téma dôležitá a ako sa týka každého z nás? Ako opatrenia na zadržiavanie dažďovej vody zmierňujú sucho a aké ich rôzne formy existujú? Čo hovoria konkrétne príklady z praxe – ako sa na upravené miesta vracia život a aká je finančná návratnosť týchto opatrení? Ako a kde začať, keď si chcem doma vybudovať dažďovú záhradu či jazierko?
Odpoveď na množstvo otázok spojených s kolobehom tohto enviro problému dáva v našom rozhovore Mirka Langerová, koordinátorka programu vodozádržných opatrení z Dobrovoľníckeho centra Košického kraja.
Úsilie, ktoré vynakladajú dobrovoľníci v metropole východu aj ďalších mestách Košického kraja, patrí medzi najvýraznejšie aktivity v tejto oblasti na Slovensku.
Podcast Atlas - Enviropodcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.