Slovenské biohnojivo znásobuje úrodu až do 50 % a ozdravuje pôdu
Vedci z košického startupu ekolive vynašli spôsob výroby biohnojiva, ktorý je na svete unikát. Využíva prirodzenú silu baktérií, aby sa z nevyužitých surovín po ťažbe stali prírodné biostimulanty pre pestovanie plodín. Dokážu sa postarať o výrazne viac zdravšej úrody, obnovovať zdravie pôdy a najnovšie poznatky ukazujú, že dokonca pomáhajú aj pri viazaní CO2 do zeme.
Ako prebieha proces viazania uhlíka do pôdy vďaka novoobjaveným účinkom týchto užitočných mikroorganizmov? Aké úspechy pri zvýšení a ochrane úrody vykazujú poľnohospodári s týmto biohnojivom? Do ktorých krajín sa dostáva tento slovenský vynález a kam až siaha jeho potenciál?
Čo sú najväčšie výzvy pri expanzií slovenských startupov na globálny trh a akú podporu dnes majú vedecké inovácie zo Slovenska doma a v zahraničí?
Odpovede a veľa zaujímavostí nielen pre farmárov približuje v našom rozhovore riaditeľka svetovo uznávaného startupu ekolive, vedkyňa Darina Štyriaková.
Podcast Atlas - Enviropodcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.