Aký zmysel má rozprávať sa o prírodnom pochovávaní?
Cintoríny a posledné rozlúčky, ktoré rešpektujú ľudí aj prírodu – tento netradičný koncept na Slovensku rozvíja združenie Živica. Jeho projekt Funebra dnes patrí medzi najinšpiratívnejšie počiny, ktoré otvárajú diskusiu o tom, ako pristupovať k pohrebom a uvažovaniu o smrti inak. Zároveň je zdrojom inšpirácie a myšlienok na premýšľanie aj v kontexte blížiaceho sa Sviatku všetkých svätých.
V čom sú prírodné cintoríny iné od tých klasických? Čo všetko obnáša ekologické pochovávanie na týchto miestach? S akými krokmi dokáže Funebra pozostalým pomôcť? Ako prebiehajú obrady pod vedením Funebry a vďaka čomu si môže rodina z ich priebehu odniesť menej traumatizujúcu skúsenosť?
Viac o tejto málo známej, ale dôležitej téme približuje v rozhovore Monika Kossuth, spoluzakladateľka projektu Funebra a priekopníčka ekofunebráctva v našej krajine.
Podcast Atlas - Enviropodcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.