Na okraji - ep.10: H.P.Lovecraft
01:05:59
Podcast: Artforum

Na okraji - ep.10: H.P.Lovecraft

31.08.2020

Temná Lovecraftova krajina

HBO nasadilo v prémiovom čase nový seriál s názvom Lovecraft Country. Je natočený podľa rovnomennej knihy Matta Ruffa a spája v sebe hrôzu rasizmom nasiaknutého Juhu povojnových Spojených štátov, ktorú prepája s mytológiou vesmírneho zla, vychádzajúcou z prác H.P Lovecrafta. Prepojenie, ktoré fascinujúcim a až nečakane aktuálnym spôsobom reflektuje postoje samotného Lovecrafta, ktorý bol značným rasistom. O jeho neľahkom a rozporov plnom živote, ale aj o tom, prečo nás jeho dielo priťahuje aj dnes a v čom je v rámci hororového žánru jedinečné sa porozprávajú naši hostia. HOSTIA: Marína Gálisová - redaktorka a prekladateľka Juraj Malíček - teoretik popkultúry a publicista Juraj Kováčik - spoluautor podcastov na Stanici Kozia 20

Podcast Artforum je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.