Beseda - O čom hovoríme, keď hovoríme o komikse
01:18:44
Podcast: Artforum

Beseda - O čom hovoríme, keď hovoríme o komikse

28.05.2021
Aké rozprávačské možnosti prináša komiks a ako funguje jeho jazyk? Aký je jeho vzťah k literatúre, výtvarnému umeniu či filmu? A aké je jeho miesto v našej čoraz vizuálnejšej kultúre? Prijmite pozvanie medzi panely, čiary a bubliny a spoznajte možnosti tohto význačného, no často nepochopeného umenia. Diskusia sa uskutočnila pri príležitosti slovenského vydania klasiky žánru a legendárnej príručky Scotta McClouda „Ako rozumieť komiksu“. Hostia: Tomáš Klepoch, výtvarník Juraj Malíček, teoretik popkultúry Martin „Shooty“ Šútovec, karikaturista Oliver Rehák, novinár   

Podcast Artforum je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.