Madeline Vadkerty - americká výskumníčka, ktorá objavila listy pre prezidenta Tisa
44:48
Podcast: Artforum

Madeline Vadkerty - americká výskumníčka, ktorá objavila listy pre prezidenta Tisa

17.04.2020

Prvé dejstvá holokaustu na Slovensku prebiehali v tichej beznádeji za zatvorenými dverami bytov. Nešťastní a ponížení ľudia písali svoje zúfalé prosby prezidentovi Tisovi.

Madeline Vadkerty objavila v našich archívoch stovky takýchto listov a príbehy ich autorov spracovala v trinástich dokumentárnych poviedkach knihy Slovutný pán prezident (Absynt, 2020).

 

HOSTIA:

Madeline Vadkerty - spisovateľka, bádateľka

Denis Mačor - scenárista, kníhkupec nášho bratislavského Artfora, šéfredaktor novín Čo čítať a literárneho portálu medziknihami.sk

Podcast Artforum je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.