Agresívny invázny peľ nastupuje na celom území Slovenska! Krátke peľové správy na víkend a 36. týždeň
03:22

Agresívny invázny peľ nastupuje na celom území Slovenska! Krátke peľové správy na víkend a 36. týždeň

28.08.2020
Cez víkend a začiatkom nasledujúceho týždňa predpokladáme vysoké denné koncentrácie peľu inváznej ambrózie sprevádzané vysokými koncentráciami peľu slabšie alergizujúcej pŕhľavy. Peľ paliny sa miestami môže vyskytnúť aj v alergologicky významných koncentráciách. Peľ tráv bude pretrvávať v ovzduší až do jesene, ale už len v nízkych denných koncentráciách. Stúpajúcu tendenciu predpokladáme pri denných hladinách peľu ambrózie, ktorá je najsilnejším a najvýznamnejším alergénom najbližších týždňov. V ovzduší sa okrem peľu spomenutých druhov bude v menších množstvách vyskytovať peľ skorocelu, štiavu, chmeľu, astrovitých, mrkvovitých a mrlíkovitých. Denné koncentrácie spór húb (plesní) dosiahnu veľmi vysoké denné koncentrácie. K lokálnemu poklesu denných koncentrácií peľu bude dochádzať vplyvom búrkovej činnosti a zrážok.

Klarify: bezplatná mobilná aplikácia, ktorá vám okrem aktuálneho peľového spravodajstva prináša aj ďalšie zaujímavé funkcie. Stiahnite si aplikáciu už dnes.
- Aplikácia Klarify pre iOS: https://apps.apple.com/sk/app/klarify-pe%C4%BE-senn%C3%A1-n%C3%A1dcha/id1380057946?l=sk
- Aplikácia Klarify pre Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=me.klarify.klara

Podcast Alergia - Imunológia je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.