Spoločenský, politický a mestský vývoj Bratislavy za uplynulých 30 rokov (4.1.2021 20:00)
01:44:43

Spoločenský, politický a mestský vývoj Bratislavy za uplynulých 30 rokov (4.1.2021 20:00)

04.01.2021
S ďalším výročím založenia Slovenskej republiky sme sa v programe Živé mesto_FM poobhliadli za jej spoločenským, politickým a mestským vývojom. Aj táto krajina v 20. storočí niekoľkokrát zmenila politické usporiadanie, hranice či režimy, ktoré ovplyvnili nielen našu spoločnosť, ale aj rozvoj mesta. V tomto vydaní sme sa preto venovali Bratislave, v ktorej sú viditeľne zhustené spoločenské zlomy. Do diskusie prispeli jedna z autoriek publikácie (Ne)plánovaná Bratislava a historička architektúry zo SAV Henrieta Moravčíková, riaditeľka Postbellum Sandra Polovková, a výtvarník a fanúšik histórie Matúš Maťátko.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.