Mliečny chrup
24:13
Podcast: ZDRAVÉ REČI

Mliečny chrup

16.08.2021
Sú síce dočasné, no starostlivosť o mliečne zuby by sme rozhodne nemali zanedbávať a podceňovať. Zubný kaz totiž nie je len záležitosťou trvalého chrupu, postihuje aj ten mliečny. Pokazené zuby mliečneho chrupu komplikujú dieťaťu prežúvanie, rozprávanie, ovplyvňujú aj vývoj čeľuste. Preto je dôležité učiť dieťaťu ústnej hygiene už od prerezania prvého zúbka. Ak sa kaz aj objaví, dnes je možné ošetriť postihnutý zub bez vŕtania. Najlepšou prevenciou je však pravidelná hygiena, používanie jednozväzkovej kefky a zubnej pasty vo veľkosti ryže už od prvého zúbka. Na tému mliečny chrup a starostlivosť oň sme sa rozprávali so zubnou lekárkou Beátou Marčanovou.

Podcast ZDRAVÉ REČI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Union
Kategórie: Zdravie, Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.