#8 Ženskosť: Silné osobné témy s Radmilou Telvákovou
57:03
Podcast: Volafka

#8 Ženskosť: Silné osobné témy s Radmilou Telvákovou

05.10.2020
Ženskosť Ženy sú citlivé, starostlivé, viac emočné a naopak muži sú tvrdí, viac racionální. S tými nálepkami žijeme a snažíme sa tento obraz spoločnosti o nás ako o ženách a o nás ako o mužoch naplniť. Pasujeme sa do niečoho čo nám bolo povedené, že sme no nám to niekedy nie je prirodzené. Sme odsúdení ak sme iní? Ak ženy v práci buchnú do stola a zakričia sú hysterky, ak sa muž rozplače je to bábovka. „Ženou sa človek nerodí, ale stáva.“ Simone de Beauvoir francúzska filozofka, spisovateľka. Naozaj to tak je? Prichádza teda ženskosť postupne s poznávaním nášho tela? Ako ženskosť súvisí so sexualitou? Čo to vlastne ženskosť znamená? Na tému ŽENSKOSŤ odporučila Radmila knihu knihu od Clarissa Pinkola Estes – Ženy,ktoré behali s vlkmi a ja odporúčam knihu od anglickej komičky Caitlin Moran- Jak být ženou. To čo pre Radmilu znamená ženskosť a ako aj to, že ju veľa krát nevieme uniesť, či s ňou obchodujeme v pokračovaní ročného seriálu 12 silných osobných tém s Radmilou Telvákovou. Ďakujeme za vaše otázky a tešíme sa nabudúce s témou Prítomný okamih.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.