Lenka Hlinková: Pretože IT potrebuje viac žien a viac žien potrebuje IT.
01:02:44
Podcast: Volafka

Lenka Hlinková: Pretože IT potrebuje viac žien a viac žien potrebuje IT.

07.07.2019
Lenka Hlinková je absolventkou Ekonomickej fakulty, avšak vybrala sa cestou IT. Viac ako 11 rokov pracuje ako project manager/business analyst pre vývoj softvéru. Pracovala v Londýne , ako digital project manager. Napísala knihu Ženský algoritmus, v ktorej sa snaží motivovať, podporovať a vzdelávať ženy na ceste do IT sveta. A dôvod ,ako sama hovorí: „Pretože IT potrebuje viac žien a viac žien potrebuje IT.“ Knihu Ženský Algoritmus písala 1,5 roka. Prečítala na danú tému asi 60 kníh, stovky článkov a vyspovedala svoje bývalé slovenské aj anglické kolegyne. Lenka je ďalšou úspešnou a zaujímavou Košičankou. Rozprávali sme sa o tom, ako skĺbiť pracovný a rodinný život a aj to ,kto je pre Lenku najväčšou oporou. O jej knihe Ženský algoritmus, o tom prečo je potrebné, aby bolo viac žien v IT, aké sú v IT pre ženy nástrahy,ako aj o dôležitosti diverzity v pracovnom prostredí. Lenka mi priblížila Eisenhowerovu maticu – ako si správne určiť priority a nezblázniť sa zo stresu. Prezradila mi, aké aplikácie používa a ako jej uľahčujú každodenný pracovný, či osobný život. Sú to aplikácie ako Wunderlist, Total recall, Zoom, Trello , alebo pre deti Sorter. Tak sa na chvíľku zastavte a užite si rozhovor s ďalšou zaujímavou a inšpirujúcou ženou z ČeskoSlovenska. Foto: Martin Kristián

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.