Lucia Hirko: Prácu zmeníte kedykoľvek, ale rodinu si nevymeníte.
49:17
Podcast: Volafka

Lucia Hirko: Prácu zmeníte kedykoľvek, ale rodinu si nevymeníte.

30.06.2019
Lucia Hirko je freelancer. V preklade je na voľnej nohe, dušou a srdcom vyštudovaná učiteľka, ktorá si skúsila korporátny svet. Zamilovala sa do HR a ešte na škole chcela meniť slovenské školstvo. Dnes mení svet firiem zvnútra z pohľadu ľudských zdrojov, kde to už nie je a nemalo by byť o tabuľkách a číslach, ale o ľuďoch a medziľudských vzťahoch . Ako sama hovorí: „Najlepšími ambasádormi značky sú ľudia, ktorí vo firme pracujú." Pôsobí ako brand ambasadorka pre BE DNA, koordinuje aktivity Holky z marketingu na Slovensku a je mentorkou a koordinátorkou pre Creative academy v Košiciach. Píše a vytvára články a rozhovory pre weby www.heroes.sk a www.diorama.sk či blog BE DNA. S Luckou sme sa rozprávali o tom , aký bol pre ňu prechod zo stabilnej práce vo firme na voľnú nohu, čo si uvedomila, čo jej dal korporátny svet a z čoho teraz ako freelencer ťaží a čerpá. Takisto sme sa rozprávali aj o jej práci a najmä o tom, ako v BE DNA pomáhajú firmám vytvárať kariérne webové stránky. O vyváženosti medzi prácou a osobným životom. Ako Lucka hovorí: „Prácu zmeníte kedykoľvek, ale tú rodinu si nevymeníte. Tie deti vyrastú a vyrastú strašne rýchlo.“ O tom,aký je ideálny zamestnávateľ a zamestnanec, ako sa pripraviť na pohovor, o dnešnej uponáhľanej dobe, o flow, čo to vlastne je a ako sa doňho dostať. Zabŕdli sme trochu aj do témy feminizmu, ženského kolektívu a spájanie sa žien. Tak sa na chvíľku zastavte a užite si rozhovor s ďalšou zaujímavou a inšpirujúcou ženou z ČeskoSlovenska. foto by Nikoleta Mackovjak

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.