#7 Trauma: Silné osobné témy s Radmilou Telvákovou
01:00:30
Podcast: Volafka

#7 Trauma: Silné osobné témy s Radmilou Telvákovou

30.08.2020
So slovom TRAUMA veľmi nešetríme v našich životoch. Vieme však čo to slovo znamená? Čo je a čo nie je trauma? Ako vzniká? Ako môžeme pochopiť traumu? Radmila odporučila knihu Probouzení tygra od Petra A. Levine. V našich spoločných rozhovoroch ideme do hĺbky daného slova či stavu a nebola to inak ani teraz. Google síce ponúkol niekoľko poučiek daného slova napríklad aj to, že slovo trauma pochádza z gréckeho slova a jeho význam je rana. Trauma je nejaký zážitok niečo čo je mimo normu nášho bežného normálneho života. Je to čokoľvek, čo môj mozog vníma ako pocit ohrozenia, že som mimo svoj bezpečný priestor. Avšak Radmila to opäť posunula o level vyššie. Počúvnite si a posúďte sami.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.