Jana Dukátová: Tá cesta tam pre tu ženu je, ale je extrémne náročná.
46:09
Podcast: Volafka

Jana Dukátová: Tá cesta tam pre tu ženu je, ale je extrémne náročná.

06.06.2021
Jana Dukátová je jedna z našich najúspešnejších športovkýň vo vodnom slalome, patrí medzi kajakársku špičku už takmer 20 rokov. V roku 2018 sa jej narodila dcéra Olívia. Pár mesiacov si dala pauzu od tréningu, aby sa po 10 mesiacoch od pôrodu opäť posadila do kajaku. Jankina motivácia vrátiť sa po pôrode a naskočiť opäť do kolotoča vrcholovej športovkyne bola aj olympiáda v Tokiu. Snažila sa maximálne, aby sa kvalifikovala a išla na svoju poslednú olympiádu. Ako sama povedala: “V mojom pripade začína môj výkon výrazne obmedzovať moje telo.” Bohužiaľ sa jej to nepodarilo a tak jedna z našich najlepších športovkýň ukončí kariéru tento rok a podľa jej slov začne nový život. Aký bude? Čo ju čaká a ktorým smerom sa uberie ešte nevie. V našom spoločnom rozhovore sme otvorili aj túto tému ako aj svet vrcholovej športovkyne a mami. Mať totiž v podstate dve povolania 24/7 dokáže byť miestami veľmi náročné a vyčerpávajúce. Čo mala Janka na miskách váh, keď sa rozhodovala vrátiť sa po pauze a pokračovať v športe, ktorý miluje? Viac v našom spoločnom rozhovore, tak sa na chvíľu zastavte a vypočujte si cestu Jany Dukátovej.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.