Podcast:Volafka

V kríze zrejeme ako víno.

28.03.2020
Čo sa nás dotklo? Ako nás pandémia zasiahla? Čo v nás rezonuje? Čo v nás vzbudzuje táto situácia? O tom všetkom sme sa rozprávali s Radmilou. O našich skúsenostiach a pocitoch, tak aj to čo vidíme okolo seba. Nazvali sme tento rozhovor : V kríze zrejeme ako víno. Ako spomína Radmila v rozhovore, každý človek pri krízovej situácii reaguje inak. Sú dve zdá sa rýchle riešenia, buď sa jednoducho vypneme, alebo začneme byť aktívni. Zhodli sme sa, že je to príležitosť a vy sa rozhodnete k čomu túto príležitosť využijete. Takisto to čo cítite strach, úzkosť, paniku je normálne a je potrebné o tom rozprávať a podeliť sa o svoje pocity so svojimi najbližšími. Každý v sebe totiž máme miesto, ktoré vie, že je všetko v poriadku. Len momentálne je prekryté nánosom práve pocitov ako je strach, úzkosť, hnev, panika a pod. Sme doma, nemáme sociálny kontakt so svojou rodinou, kolegami, priateľmi. Veľa z vás je doma s deťmi, o ktoré sa treba starať. Učiť sa s nimi, variť im a do toho ešte pracovať. Dni sa zlievajú a máme pocit, že v nich chýba radosť možno systém. Radmila povedala jedno krásne odporúčanie: „Když chci být spokojená s mým dnem, tak musím vědět, co mně těší a které závazky chci dodržet, aby mi bylo dobře.“ Je dôležité mať plán, odškrtávať si úlohy/záväzky a ešte dôležitejšie zahrnúť do toho plánu aj to čo vás teší. Tak sa na chvíľku zastavte a užite si ďalší rozhovor.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:Volafka
Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK