Nela Ďopanová o jej ceste postaviť sa na nohy, každodennom pohybe, vizualizáciách a afirmáciách
51:09
Podcast: Volafka

Nela Ďopanová o jej ceste postaviť sa na nohy, každodennom pohybe, vizualizáciách a afirmáciách

04.08.2019
Nela Ďopanova sa narodila v malej dedinke Krchleby na Severnej Morave. Už ako dieťa absolvovala niekoľko operácií, keďže sa narodila s rozštiepenou chrbticou. Lekári jej na základe diagnózy nepredpovedali priaznivú budúcnosť,pretože nemala vôbec chodiť. Ale ona chodí, čo chodí Nela si to štráduje s trekingovými palicami po celom svete. Vyštudovala VŠE v Prahe a teraz založila firmu FPohybu. FPohybu ponúka firmám workshopy, ako aj dlhodobejšie programy zamerané na ich zamestnancov. S pomocou fyzioterapeutov sa starajú o ich zdravie. Naučia ich spoznávať pohybové základy a ako lepšie vnímať svoje telo v kancelárií. S Nelou sme sa rozprávali o jej ceste k tomu, ako sa po niekoľkých operáciách, ktoré absolvovala, postavila na nohy. Akú úlohu v tomto procese zohralo telo a akú hlava, ako pracuje s vlastnými myšlienkami, vizualizáciou a ako využíva afirmácie. Takisto o založení firmy Fpohybu http://www.fpohybu.cz/ Ľudí, ktorých sleduje Nela a ktorí ju inšpirujú : Paul Chek, Jana Chudlíková, Moveu a Petr Růžička a jeho Pohyb je život. Vedeli ste že? ČR sa radí medzi krajiny s nadpriemerným výskytom pracovných neschopností. Jednou z hlavných príčin sú ochorenia kostrovej a svalovej sústavy, zapríčinenej sedavým spôsobom života. V práci strávime 90 000 hodín, čo je cca tretina nášho života. Celá pätina Čechov denne presedí viac než 8,5 hodiny, čo sa týka prevažne kancelárskych pracovníkov. Nela pre vás natočila krátke video o tom, aké cviky môžete cvičiť v práci. Toto video a aj iné bonusové materiály z rozhovorov nájdete na mojom Instagrame a Facebook, kde má nájdete ako Volafka. Tak sa na chvíľku zastavte a užite si rozhovor s ďalšou zaujímavou a inšpirujúcou ženou z ČeskoSlovenska.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.