Podcast:Volafka

Zuzana Hanzelová: Je veľmi ľahké vytvoriť na Instagrame o sebe akúkoľvek ilúziu za 15 sekúnd.

16.02.2020
Zuzana Kovačič Hanzelová je novinárka, ktorá po šiestich rokoch odišla z pozície redaktorky a moderátorky z RTVS. Momentálne pracuje pre denník SME, kde má diskusnú reláciu na aktuálne politické, ale aj spoločenské témy. So Zuzanou sme sa stretli v Prahe, rozprávali sme sa o ženách novinárkach, ako aj o žurnalistke a etickom kódexe novinára. Prebrali sme aj tému, o ktorú sa Zuzana dlhodobo zaujíma a to je postavenie Rómov na Slovensku. Veľkou témou boli sociálne siete, vplyv influencerov, reklama na alkohol a cigarety práve z radov influencerov. Zuzana je na Instagrame aktívna a snaží sa túto platformu využiť na šírenie povedomia o novinárskej práci. No ako sama povedala: „Je veľmi ľahké na Instagrame, ak s tým vieš pracovať, vytvoriť o sebe akúkoľvek ilúziu za 15 sekúnd.“ Mal by existovať určitý etický kódex aj pre influencerov? Porozprávali sme sa aj o tomto, tak isto aj o slobode,či feminizme. Pri mojej otázke o dôstojnom dôchodku som zistila, že Zuzana sa bojí starnutia a má strach zo staroby a tomu čo bude. Rozprávali sme sa o tom, prečo to tak vníma, ako aj aká je jej vysnívaná predstava o dôstojnom dôchodku. Tak sa na chvíľku zastavte a užite si rozhovor s ďalšou úspešnou a inšpirujúcou ženou z ČeskoSlovenska.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:Volafka
Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK