Marika Beňadik Majorová o streetfotografií, reklamnom biznise, tvorivosti
52:55
Podcast: Volafka

Marika Beňadik Majorová o streetfotografií, reklamnom biznise, tvorivosti

13.10.2019
Marika Beňadik Majorová je fotografka, režisérka, blogerka a copywriterka. Veľa ľudí ju pozná ako blogerku pod názvom Tonbogirl. Marika je človek, ktorý je kreatívcom srdcom aj dušou. Za vyše 9 rokov v reklamnej agentúre Leo Burnett a potom aj na voľnej nohe , má za sebou niekoľko reklamných kampaní. Podieľa sa na zaujímavých projektoch, vytvára stratégie a pomáha značkám sa dostať na náš trh a do nášho podvedomia, ako napr. Značka Uashmama. Na svojom blogu pred viac ako 6 rokmi začala fotiť streetstyle fotografiu. Rozprávali sme sa o začiatkoch, kedy začínala fotiť cudzích ľudí na ulici. Marika chcela tým poukázať na pekné veci, nie len hejtovať ako sa ľudia obliekajú, ale práve naopak ukázať inakosť, štýl, vkus a rôznofarebnosť nás všetkých. Ako Marika hovorí: „Je na tebe ako sa rozhodneš ,ako vidíš svet a ja som sa rozhodla, že chcem vidieť tie pekné veci.“ Rozprávali sme sa najmä o tvorivosti, o jej práci v reklamnom svete, o pomoci klientom dostať sa do povedomia spotrebiteľom, ale aj o odvrátenej strane marketingu a tou je vytváranie materialistického modelu správania. Marika je jednou za spoluzakladateliek Kid shop up ,prvého predajného eventu dizajnových značiek pre deti. Citát Fiodora Michajloviča Dostojevskeho:”Krása zachráni svet,” je aj mottom Kid shop up. Na margo toho sme sa rozprávali o tom, ako deti vnímajú dizajn a krásu. Ako sama Marika povedala: „Je na našej zodpovednosti, nás dospelých , tie deti viesť k tomu dizajnu. Ukazovať im , čo je to hodnotné a čo je to pekné, pretože to dieťa sa nenarodí s tým, že prirodzene inklinuje k drevenému otesánkovi.“ Tak sa na chvíľku zastavte a užite si rozhovor s ďalšou zaujímavou a inšpirujúcou ženou z ČeskoSlovenska.

Podcast Volafka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Volafka
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.