Zuzka Špačková: Mentálne zdravie, produktivita a mindfulness

08.04.2020
Mentálne zdravie je témou, o ktorej sa stále hovorí málo a malo by sa viac. Obzvlášť teraz, keď sú mnohí z nás izolovaní a v našich životoch sme nad mnohými vecami stratili kontrolu. V dnešnej epizóde sa na túto tému porozprávam s mladou psychiatričkou lekárkou psychiatrickej kliniky Zuzanou Špačkovou.Zuzka sa okrem práce s pacientmi venuje aj zvyšovaniu povedomia o mindfulness, čo je jedným z mnohých nástrojov, ktoré nám môžu pomôcť zvládať stres. Viac o mindfulness sa môžete dozvedieť na Facebooku Mindfulness Research and Practice Network of Masaryk University - https://www.facebook.com/mindfulnessMuni/  Okrem mindfulness sa dozviete aj o tom, ako hľadať rovnováhu medzi prehnanou produktivitou a ničnerobením, aká je realita sociálnych sietí ale aj ako môže pohyb vplývať na naše mentálne zdravie. TIMESTAMPS: 01:14 Kto je Zuzana Špačková? 09:25 Kde hľadať rovnováhu medzi produktivitou a lenivosťou 16:40 Ako viem, že je toho na mňa veľa? 19:12 “Myslet prvně na sebe, až pak na ostatní” 24:10 Realita sociálnych sietí 31:50 Musí sa zo mňa v karanténe stať kozmonaut? 39:18 Sociálna izolácia 43:35 Pohyb a mentálne zdravie 49:01 Mindfulness a stres manažment 01:03:14 Aj hlavu treba trénovať 01:17:53 Ako sa začať viac starať o svoje mentálne zdravie ----more---- Varovanie: Epizóda obsahuje afektovaný prejav, náhodné anglické slová a plytký humor. Jej obsah slúži čisto pre informačné účely a nenahrádza lekárske rady a rady zdravotníka. Akékoľvek otázky či pripomienky smerujte na: viacnezfitnesspodcast@gmail.com Instagram: @zlehkaodusi (Zuzka Špačková) @jakub_bucko

Podcast VIAC NEŽ FITNESS Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK