Ako začať s cvičením?

24.10.2019

Ak človek začína s cvičením, častokrát sa ocitne v situácii, kedy vlastne nevie, čo má robiť. Táto epizóda má slúžiť ako odrazový mostík pre tých, ktorý majú v množstve informácií o tom "ako začať", chaos. Od toho, aké zvoliť cviky, až po to, ako často a ako tvrdo cvičiť. Mal by si človek zaplatiť trénera? Ako spoznať toho dobrého?

Bez ohľadu na to, či si začiatočník, pokročilý alebo tréner, veríme, že sa dozvieš niečo zaujímavé. Minimálne to, že existuje Bristol Stool Chart.

Time stamps:

01:19 Správna motivácia “prečo začať cvičiť”? 05:10 Zaplatiť si trénera? Áno či nie? 09:54 Ako určiť pokročilosť cvičenca? 12:48 Ako si na začiatku vybrať dobrého trénera? 25:10 Dôležitosť techniky cvičenia 29:50 Ako skladať tréning začiatočníka? 38:55 Ako často by mal začiatočník meniť tréning? 46:50 Tréningová frekvencia 51:20 Hľadanie optimálneho tréningu 57:15 Tréingový objem 01:04:30 Aké cviky voliť? 01:10:45 Tréningová intenzita  01:14:22 RPE 01:19:11 Tréning do zlyhania 01:23:42 Šimonov historický omyl

Varovanie: Epizóda obsahuje afektovaný prejav, náhodné anglické slová a plytký humor. Jej obsah slúži čisto pre informačné účely a nenahrádza lekárske rady a rady zdravotníka.

Akékoľvek otázky či pripomienky smerujte na:

viacnezfitnesspodcast@gmail.com

Instagram:

@coachshimon

@jakub_bucko

Podcast VIAC NEŽ FITNESS Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK