.blížni Michala Oláha: Podeľ sa a pomôž
01:27:18

.blížni Michala Oláha: Podeľ sa a pomôž

25.03.2021
Rizikom chudoby alebo sociálneho vylúčenia bolo v roku 2018 na Slovensku ohrozených 16,3 % obyvateľstva. Pandémia nového koronavírusu tento problém prehĺbila. Okrem ľudí bez domova, marginalizovaných Rómov, osamelých rodičov z nižšie príjmových skupín patria do komunity ľudí ohrozených chudobou aj obyvatelia Slovenska odkázaní na nízky invalidný alebo starobný dôchodok. Tou najzákladnejšou potrebou sú pre nich spravidla potraviny. Ako pomáhať tak, aby sa potravinová pomoc naozaj dostala, ku komu má? Ako predísť zneužívaniu charity? Kto všetko sa môže zapojiť do pomoci ľuďom v núdzi? Hostia: Zuzana Sobotová - Vedúca oddelenia CSR koordinácie, Lidl Slovenská republika Marko Urdzik - riaditeľ Potravinovej banky Slovensko Erich Hulman - riaditeľ Slovenskej katolíckej charity Jozef Kákoš - riaditeľ Depaul Slovensko Moderuje Michal Oláh

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.