O industriálnej architektúre .jedným ťahom

21.11.2019
Industriál v poslednom období zažíva svoju renesanciu. Vo svete sú populárne konverzie týchto priestorov na kancelárie, kultúrne centrá, alebo byty. Aká je budúcnosť tejto architektúry? Treba ju chrániť? Vieme ju adaptovať? Partizánske je mesto s obrovským potenciálom a neuveriteľne silnou históriou. Je to jediné mesto na Slovensku založené podla baťovského konceptu Idálneho priemyselného mesta. Dnes však je z baťovskej architektúry a urbanizmu v partizánskom za Národnú kultúrnu pamiatku vyhlásený len kostol od profesora Karfíka. Aktálne prebieha proces vyhlásenia šiestich fabrických budov za Národné kultúrne pamiatky. Podarí sa to po 30 rokoch? Diskutujú: Ing. arch. Nina Bartošová, PhD., pôsobí na STU, skúma diela Vladimíra Karfíka Ing. arch. Miroslav Beňák, PhD. z iniciatívy Čierne diery Ing. Miroslav Záluszký generálny riaditeľ spoločnosti Kvartet a.s. a akcionár v spločnosti VULKAN PARTIZÁNSKE a. s. Mgr. Vladimír Karásek - viceprimátor mesta Partizánske Podcast .jedným ťahom Kataríny Janíčkovej vám pomôže čítať tajomstvá ukryté v umení a architektúre, spoznať ich hodnotu a možno si aj vybudovať vzťah k tomu, čo ste doteraz príliš nepoznali.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK