One Day Jazz Festival A- LIVE online 2020

06.05.2020
Žijeme vo veľmi zvláštnych časoch, ktoré sú poznačené strachom, neistotou a uzatvorením domácností, miest i štátov. One Day Jazz Festival dlhodobo hovorí o prepájaní umelcov z rôznych kútov sveta, o spolupatričnosti a vzájomnej interakcii. Rovnako ako všetkých hudobníkov aj nás, organizátorov One Day Jazz Festivalu, zastihli aktuálne opatrenia v čase príprav na tohtoročný festival. Vďaka našim partnerom môžeme odštartovať aktuálny ročník v unikátnom online priestore. Divák bude môcť počas prenosu vidieť hudobníkov v úplne novom svetle a keďže chceme udržať možnosť medzinárodných hudobných fúzií, tak sa naživo spojíme s umelcom v zahraničí. One Day Jazz Festival sa tento rok otváril úvodným koncertom 30. apríla 2020 o 20:00h. Do konca augusta nás čaká celkovo osem koncertov, ktoré sa budú prenášať súčasne do ôsmich krajín Európy. Podujatie sa bude konať v spolupráci s ôsmimi Slovenskými inštitútmi pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ivana Korčoka. Otvorenie festivalu patrilo formácii Michal Bugala Trio spolu so špeciálnym hosťom Štefanom Bugalom. Naživo sa pridal umelec z Talianska, ktoré patrí medzi najviac zasiahnuté krajiny ochorením COVID-19. O tom, ako aktuálnu krízu prežívajú talianski umelci, porozprával jazzový basgitarista Daniele Camarda.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK