.polarizácia, dezinformácie a návrat mečiarovských zombie

01.08.2019
Aké sú príčiny prehlbujúcej sa polarizácie spoločnosti? Čo hovoria dáta a štatistiky?Prečo sa znovu vracajú mečiarovské zombie? Čo je príčinou nárastu anti-systémových postojov u značnej časti populácie? Prekvapivé víťazstvo Zuzany Čaputovej v marci vzbudilo v značnej časti liberálnych elít a novinárov pocit eufórie.Zhruba v rovnakom čase dokázala neformálna koalícia aktérov siahajúca od dezinformačných médií, cez politikov naprieč celým spektrom až po post-mečiarovské periodiká dva zásadné úspechy - odstúpenie Slovenska od Marakéšskej deklarácie a od Istanbulského dohovoru. Diskusiu na tohtoročnej Pohode moderoval expert na extrémizmus Daniel Milo. Hostia: Amb. Rastislav Káčer, GLOBSEC Tomáš Kriššák, Nadácia otvorenej spoločnosti Michal Vašečka, Bratislava Policy Institute

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK