.migračný kompas: Ako mladí ľudia vnímajú migráciu?

27.07.2020
Ako ukázali posledné mesiace, migrácia je pre nás stále témou, hoci si to neraz ani neuvedomujeme. Počas opatrení proti šíreniu Covid-19 si mnohí našinci uvedomili, ako ľahko môžu prísť o živobytie, ako im môžu zatvorené hranice zmeniť životy, akým luxusom otvorené hranice vlastne sú. Avšak za migrantov sa napriek tomu veľmi nepovažujú. A týka sa to aj mladých ľudí, ktorí cezhraničný pohyb považujú za samozrejmosť. Ako vnímame migráciu, kto je v očiach mladých na Slovensku migrant, a prečo sa sami ako migranti nevnímajú? Vypočujte si podcast s Petrom Ivaničom a sociologičkou Lýdiou Marošiovou, v ktorom sa rozprávajú o kvalitatívnej sociologickej sonde iniciovanej mimovládnou organizáciou Človek v ohrození. .podcast občianskeho združenia Liga za ľudské práva, ktorý sa venuje migrácii a príbehom utečencov. Hosťka diskusie: Lýdia Marošiová, sociologička z výskumnej agentúry Krajinka, ktorá realizuje prieskumy v teréne pre klientov od mimovládneho sektora po biznis. O.i. sa venuje témam spojeným s extrémizmom, ľudskými právami, či s vnímaním migrácie Moderátor: Peter Ivanič, člen mediálnej iniciatívy Svet medzi riadkami, spolupracovník Ligy za ľudské práva a Človeka v ohrození .čo je to „Migračný kompas“? 24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov a iných cudzincov žijúcich na Slovensku. .čo je cieľom podcastu? Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľudmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy. .ako „Migračný kompas“ vznikol? Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK