.blížni: Ľudské práva v Číne a Konfuciove inštitúty na Slovensku

08.06.2020
Tento týždeň sme si pripomenuli 31. výročie brutálneho potlačenia prodemokratických protestov na Námestí nebeského pokoja v Číne. Ľudské práva sú v tejto krajine opakovane porušované. Príslušníci hnutia Falung Gong sú prenasledovaní a sú im podľa viacero svedectiev násilne odoberané orgány. Na Slovensku rovnako ako v zahraničí začali vznikať s podporou čínskej vlády na našich univerzitách Konfuciove inštitúty. Sú predĺženou rukou komunistickej Číny? Prečo sú v niektorých európskych krajinách zakázané? Hostia: Marek Tatarko - predseda Slovenskej asociacie Falun Gong Ondrej Dostál - poslanec NR SR, prdseda OKS a ľudskoprávny aktivista

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK