.blížni: Vakcína a liek na COVID-19 bude čoskoro

11.05.2020
V USA vstúpilo 5. mája testovanie vakcíny na COVID-19 do klinického skúšania na prvých dobrovoľníkoch. V akom štádiu je výskum vakcíny na Slovensku? Prečo by sa podľa najnovšej štúdie dala proti koronavírusu zaočkovať menej ako polovica Slovákov? Dokáže vakcína zastaviť svetovú pandémiu? Vyrobíme vakcínu naozaj už do štyroch mesiacov a podarí sa v októbri spustiť jej masovú výrobu? Výskumom vakcíny sa zaoberá vo svete asi 100 firiem, čo pomohlo firme Pfizer dostať sa medzi jej favoritov? Riaditeľka klinického výskumu firmy Pfizer na Slovensku, lekárka a farmakologička Mária Noskovičová.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK