.blížni: Konzervatívci vs. liberáli: Koho práva sú menej rešpektované?
01:52:16

.blížni: Konzervatívci vs. liberáli: Koho práva sú menej rešpektované?

13.01.2019
Prečo sa niektorí kresťania správajú ako majitelia pravdy a niektorí liberáli, ako evolučne vyvinutejší druh? Prečo sa ľavica a zvlášť pravica stále viac posúvajú k extrémizmu? Sú konzervatívni kresťania ochotní akceptovať slobodnú voľbu väčšiny, napr. v homosexuálnych partnerstvách, a naopak, sú liberálni ľavičiari ochotní akceptovať vôľu väčšiny, napr. pri zákaze potratov? Diskusia o slobode, liberálnej demokracii, prenasledovaní náboženských skupín a hrozbe populizmu v oboch názorových táboroch. Hostia: - Branislav Škripek, europoslanec, člen Výboru pre občianske slobody - Anna Verešová, predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny - Ján Orlovský, riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti Bratislava

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.