.migračný kompas: Som cudzinec a žijem v Bratislave IV.

07.04.2020
Vypočujte si zaujímavý rozhovor s Allanom Bussardom, spoluzakladateľom a riaditeľom nadácie Integra. Allan je pôvodom z Kanady, spoločne s rodinou sa prisťahoval do vtedajšieho Československa pred 29 rokmi. V podcaste porozprával prečo prišiel do Bratislavy, ako sa mu tu žije, ako od roku 1995 cez nadáciu Integra podporovali začínajúce slovenské podnikateľky, zakladanie sociálnych podnikov a poskytovali mikropôžičky. Dozviete sa o prebiehajúcich rozvojových a humanitárnych aktivitách v Afrike, adopcii detí na diaľku a podpore miestnych farmárov. Radi by sme doplnili, že pár týždňov po natočení podcastu nadácia Integra, v reakcii na pandémiu Covid-19, začala so šitím rúšok v najväčšom africkom slume Kibera, v Nairobi v Keni, v ktorom žije takmer milión ľudí v hrozných podmienkach. *** .podcast občianskeho združenia Liga za ľudské práva, ktorý sa venuje migrácii a príbehom utečencov Hosť diskusie: Allan Bussard, riaditeľ nadácie Integra, pôvodom z Kanady, žije na Slovensku už 29 rokov Moderuje: Mirka Molnár Ľachká, koordinátorka pre komunikáciu OZ Liga za ľudské práva *** .čo je to „Migračný kompas“? 24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov a iných cudzincov žijúcich na Slovensku. .čo je cieľom podcastu? Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľudmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy. .ako „Migračný kompas“ vznikol? Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu. Podcast Migračný kompas nahrávame v EITD Studio - Nová Cvernovka.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK