Blížni Michala Oláha: Deinštitucionalizácia je ozajstnou šancou pre nezávislý život
01:13:50

Blížni Michala Oláha: Deinštitucionalizácia je ozajstnou šancou pre nezávislý život

25.02.2021
Aktéri deinštitucionalizácie chcú docieliť, aby seniori a ľudia so zdravotným postihnutím nežili internátnym spôsobom života, ale vo svojom domove v ktorom im budú zabezpečené ich potreby v súlade s ich predstavami o živote. Hovoríme pritom asi o 55 000 ľuďoch. Aká je podpora štátu v oblasti deinštitucionalizácie (DI)? Aký je postoj EÚ voči DI? Aké skúsenosti majú zariadenia, kde už prebieha? Čo DI prinieslo zamestnancom zariadení zapojených do tohto procesu? Ako DI vnímajú samotní klienti? Chceli by žiť v domácom prostredí alebo vo veľkom zariadení? Dokážu sa osamostatniť a viesť nezávislý život aj ľudia dlhodobo žijúci v zariadeniach sociálnych služieb? Sú zariadenia sociálnych služieb na Slovensku pripravené na proces DI? Akú podporu na to potrebujú? Hostia: Mgr. Lýdia Brichtová - expertka na sociálne služby a hovorkyňa SocioFóra Mgr. Tibor Veres - riaditeľ zariadenia sociálnych služieb Okoč zapojeného do deinštitucionalizácie Mgr. Denisa Nincová - riaditeľka Odboru sociálnych služieb a zdravotníctva na Úrade BBSK, bývalá riaditeľka DSS Slatinka v Lučenci zapojeného do deinštitucionalizácie Národný projekt Deinštitucionalizácia zariadení sociálnych služieb - Podpora transformačných tímov sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.