.migračný kompas: Ľudia medzi riadkami. Rola médií v migračnej téme

15.06.2020
V uplynulých mesiacoch si mohli mnohí našinci citeľne uvedomiť, že sú migrantmi – aj s neistotami, s ktorými sa toto postavenie spája. Na vlastnej koži pocítili, aké je to byť v mysli verejnosti tými „inými“ a „zlými“. vládni predstavitelia aj časť médií ich častovali pomenovaniami typu „prišelci“, hovorilo sa o nich ako o objektoch či ohrození, zo slova pendler sa stala nadávka... Čímsi podobným – len v horšom – si vo verejnom diskurze prechádzajú migranti a migrantky dlhodobo. Prečo je to tak a akú rolu zohrávajú pri téme migrácia médiá? Vypočujte si podcast s Petrom Ivaničom a Pavlínou Chalupkovou z mediálnej iniciatívy Svet medzi riadkami, ktorej cieľom je rozširovať globálnu predstavivosť žurnalistov aj publika, a tak obohatiť slovenský mediálny a celkovo verejný diskurz o vyváženejšie, komplexnejšie a presnejšie informácie o svete okolo nás. .podcast občianskeho združenia Liga za ľudské práva, ktorý sa venuje migrácii a príbehom utečencov Hostia a (zároveň) moderátori diskusie: Peter Ivanič, člen mediálnej iniciatívy Svet medzi riadkami, spolupracovník Ligy za ľudské práva Pavlína Chalupková, členka mediálnej iniciatívy Svet medzi riadkami .čo je to „Migračný kompas“? 24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov žijúcich na Slovensku. Zaujíma vás, aké to je ujsť pred vojnou v štrnástich rokoch bez rodičov a sám cestovať šesť mesiacov pešo, loďou a kamiónom? Viete, čo je to azyl a doplnková ochrana? Aké je to bojovať desať rokov o udelenie azylu? V tomto podcaste nájdete odpovede aj na tieto otázky. .čo je cieľom podcastu? Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľuďmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy. .ako „Migračný kompas“ vznikol? Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK