.glóbus: Šach na Blízkom Východe: Rozpadne sa Sýria?
01:42:02

.glóbus: Šach na Blízkom Východe: Rozpadne sa Sýria?

11.09.2018
Pravidelná diskusná relácia so zaujímavými hostkami a hosťami o zahraničnopolitických témach, ktoré trápia svet i Slovensko v ňom. *** Hostia: Ján Husár – vojnový fotograf a dokumentarista Břetislav Tureček– novinár, spisovateľ a bývalý spravodajca ČRo na Blízkom východe Juraj Mravec ml. – fotograf, kameraman, vojnový reportér a dokumentarista *** Vojna sa ešte neskončila, no sýrsky diktátor Baššár al-Asad už rozohráva novú partiu. S pomocou Ruska a Iránu si upevňuje moc. Ako zareagujú Turci, Kurdi či Američania? Provincii Idlib, poslednej bašte povstalcov, hrozí humanitárna katastrofa. Vodcovia al-Káidy aj teroristickej organizácie Islamský štát vyzývajú na ďalší džihád. Môžu sa už domov vrátiť utečenci? Prečo sa občianska vojna zmenila na súboj veľmocí? A komu bude po vojne patriť Sýria?

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.