.viac slobody Šimona Jeseňáka: Utopené Slovensko v dlhoch a daniach
01:01:25

.viac slobody Šimona Jeseňáka: Utopené Slovensko v dlhoch a daniach

27.05.2021
Dlh Slovenska by mal podľa Rady pre Rozpočtovú zodpovednosť dosiahnuť tento rok 61,2 percenta. O vyrovnanom alebo prebytkovom rozpočte počúvame roky, no žiadna vláda ho nikdy nedosiahla. Dlh Slovenska aj pod vplyvom pandémie rastie a podľa prognóz bude náš dlh rásť i ďalšie roky. Ako bude Slovensko riešiť vzniknutú situáciu a aké sú hranice nášho dlhu, dokedy budeme žiť na dlh? Náš deficitný rozpočet vieme skrotiť len nepopulárnymi krokmi, ktorými sú škrtanie verejných výdavkov alebo vyššie dane a odvody. Strana SaS chce k dlhovej brzde pridať i daňovú brzdu, je to efektívne a správne rozhodnutie? Hostia: Ľudovít Ódor Ján Oravec Ľuboš Jančík

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.