.blížni Michala Oláha: Sprostredkujme ľuďom s hendikepom prácu. Majú na to právo
01:18:28

.blížni Michala Oláha: Sprostredkujme ľuďom s hendikepom prácu. Majú na to právo

06.10.2020
Právo na prácu a na slobodnú voľbu povolania patrí medzi základné ľudské práva. Súčasťou týchto práv je aj právo nebyť diskriminovaný/á na základe nepriaznivého zdravotného stavu alebo zdravotného postihnutia. V praxi však často dochádza k rozličnému zaobchádzaniu s potenciálnymi či súčasnými zamestnancami a zamestnankyňami na základe ich zdravotného stavu. Ako aktivizovať a zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím? Je možné aktivizovať a zamestnávať aj osoby so zdravotným postihnutím, ktorí žijú v inštitúciách? Ako im to pomôže začleniť sa do komunity? Kto im pomáha? Aké sú výhody a riziká zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím? *** Hostia: PaedDr. Michal Smetanka, zakladateľ sociálnych podnikov a zamestnávatel ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím Danka Hroncová, človek so zdravotnym postihnutím. Väčšinu života prežila v zariadení sociálnych služieb, postupne sa jej vďaka adekvátnej podpore podarilo osamostatniť a dnes pracuje a žije nezávislý život PhDr. Viera Záhorcová, PhD., expertka pre oblasť zamestnávania a aktivizácie projektu NP DI PTT predsedníčka Slovenskej únie podporovaného zamestnávania.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.