.glóbus: Hnev žltých viest verzus Macronove reformy: Ako protivládne protesty menia Francúzsko?
01:01:20

.glóbus: Hnev žltých viest verzus Macronove reformy: Ako protivládne protesty menia Francúzsko?

19.01.2019
Pravidelná diskusná relácia so zaujímavými hostkami a hosťami o zahraničnopolitických témach, ktoré trápia svet a Slovensko v ňom. *** Hosť: Pavol Szalai – novinár, zahraničnopolitický analytik a editor portálu EurActiv.sk *** Keď mali zdražieť benzín a nafta, začali protestovať. Blokovali cesty aj výber mýta. Potom sa k nim pridali radikáli, podpaľovali autá, ničili budovy. Hnev hnutia žltých viest sa zmenil na násilie. Je sklamanie Francúzov oprávnené? A zaslúži si Emmanuel Macron prezývku „prezident bohatých“?

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.