.blížni: Holokaust za Slovakštátu: Prečo sa neonacisti dostávajú k moci?

13.09.2019
Diskriminačné opatrenia voči Židom a Rómom uplatňované vo vojnovom Slovenskom štáte boli inšpirované legislatívou nacistickej Tretej ríše. Obete nacizmu z radov Rómov zostali aj dlho po vojne nevypočuté. Napriek vyvraždeniu miliónov Židov sedia dnes v Národnej rade Slovenskej republiky politici spochybňujúci holokaust. Marian Kotleba používa jazyk nacistického Nemecka. Ako sa Slováci správali k Židom a Rómom počas druhej svetovej vojny? Prečo je dnes zodpovednosť Jozefa Tisa za vyvraždenie tisícov Slovákov často spochybňovaná? Akú úlohu v tom zohrávali slovenské cirkvi? Hrozí s nárastom preferencií Kotlebovej ĽSNS návrat neonacizmu? Hostia: Eva Salnerová, Monika Vrzgulová, Zuzana Kumanová, Branislav Oláh

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK