.viac slobody Šimona Jeseňáka: Hmotná zodpovednosť politikov
01:03:11

.viac slobody Šimona Jeseňáka: Hmotná zodpovednosť politikov

10.06.2021
⚖️ Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov by mal byť predložený v septembri. Zákon by mal obsahovať aj úpravu obžaloby vo verejnom záujme v situáciách, keď je prokuratúra nečinná a štátu vznikla škoda najmä v dôsledku korupcie alebo klientelizmu. Poslanci by mali o návrhu rokovať na najbližšej schôdzi 15. júna. ❓Hmotná zodpovednosť politikov - čo to je? ❓Aká by mala byť aplikačná prax? ❓Majú byť hmotne zodpovední len politici alebo aj štátni úradníci? ❓Za aké kroky by mali byť politici hmotne zodpovední? Na tieto a ďalšie otázky budeme hľadať odpovede s hosťami: 🗣️ Jozef Pročko - poslanec NRSR, OĽANO 🗣️ Lukáš Kyselica - poslanec NRSR, OĽANO 🗣️ Pavel Nechala - advokát, politik a protikorupčný poradca, SPOLU - občianska demokracia 🗣️ Ján Ivančík - senior právnik, Transparency International Slovensko 🎤 Moderuje Šimon Jeseňák

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.