GLOBSEC City Talk: Čo ak všetci zostarneme?

04.10.2019
Počet seniorov na Slovensku vlani prvýkrát historicky prevýšil počet detí. Nestarne len populácia u nás – do roku 2080 by mali ľudia nad 65 rokov podľa Eurostatu tvoriť až tretinu všetkých obyvateľov Európskej únie. Čo to znamená pre nás všetkých a ako nám to ovplyvní každodenný život? Môžu sa seniori cítiť diskriminovaní? Čo znamená koncept aktívneho starnutia a ako sa bude musieť meniť zdravotníctvo, dôchodkový systém, spoločnosť? Ako na ekonomické dôsledky starnutia populácie zareaguje EÚ? Hostia: Ľudmila Majláthová, ekonomická radkyňa, Zastúpenie EK na Slovensku Ivan Švejna, štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Oľga Gyárfášová, sociologička, FSEV UK/IVO Jozef Hašto, profesor sociálnej práce, psychiater Diskusiu moderuje: Štefan Hríb, .týždeň

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK