Podcast Migračný kompas: Cudzinci v zdravotníckych a opatrovateľských službách na Slovensku
36:55

Podcast Migračný kompas: Cudzinci v zdravotníckych a opatrovateľských službách na Slovensku

09.04.2021
Vypočujte si zaujímavý rozhovor, ktorý sa venuje aktuálnej téme nedostatku kvalifikovaných pracovníkov v zdravotníckej a opatrovateľskej starostlivosti na Slovensku. Táto situácia je dlhodobá a pandémia ešte zvyšuje naše nároky v tejto oblasti. Potrebujeme čoraz viac zdravotníčok a zdravotníkov v zdravotníckych zariadeniach, a opatrovateliek a opatrovateľov, ktorí pomáhajú seniorom v domovoch sociálnych služieb. Nakoľko tieto pracovné miesta nevieme obsadiť občanmi SR, štát od roku 2018 vytváral legislatívne priestor pre zjednodušený a zrýchlený prístup pre zamestnávateľov, aby tieto pracovné miesta v tzv. nedostatkových profesiách mohli obsadiť aj cudzincami.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.